Back to Question Center
0

Wskazówki od Semalt na temat przeprowadzania analizy konkurencyjnej kampanii SEO

1 answers:

SEO to opłacalna kampania, która wymaga od klienta zachowania czujnościz długoterminowymi strategiami. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób twój konkurent osiągnął najwyższy priorytetsłowo kluczowe? Właśnie tam pojawia się analiza konkurencyjna.

Aby uniknąć ostrej konkurencji w SEO, jest to ważnedokładnie obserwować swojego konkurenta, dokładnie przeczytać raporty i odpowiednio przeprowadzić analizę konkurencji. Ekspert z Semalt Digital Services, Andrew Dyhan wyjaśnia, jak przeprowadzić konkurencyjną analizę SEO.

Zanim rozpoczniesz kampanię SEO, zastanów się nad prawidłowym działaniembadanie, kim są twoi konkurenci, jakich słów kluczowych używają i jakie procesy przechodzili, aby osiągnąć swój wynik.Analiza konkurencji SEO pomaga klientowi osiągać cele, śledzić wysiłki i nadążać za tempem SEO, aby pozostać w firmieszczyt - best nazca lines tour.

Analiza konkurencyjna jest procesem sekwencyjnym i proceduralnym, który pozwala ciaby uporządkować wysiłki SEO. Do przeprowadzenia analizy konkurencyjnej można wykorzystać różne narzędzia i strategie. My wFirma Semalt opracowała skuteczny 4-etapowy przewodnik po tym, jak przeprowadzić skuteczną analizę konkurencyjności kampanii SEO.

Identyfikacja słowa kluczowego

Wybór skutecznego słowa kluczowego może być trudnym zadaniem. Możeszzatrudnij specjalistów SEO, aby wybrać odpowiednie słowo kluczowe do analizy konkurencji. Po identyfikacji słowa kluczowego,analiza konkurencji pomaga klientom wymyślić inne potencjalne słowa kluczowe w procesie.

W identyfikacji słowa kluczowego stosowane są różne sposoby. Klient jestbiorąc pod uwagę opcję użycia niezawodnego, w zależności od rodzaju firmy.

  • Korzystanie z narzędzia do planowania słów kluczowych Google, które prowadzi badania nad najlepszym słowem kluczowym
  • Wykorzystanie zamiaru użytkownika do stworzenia strategii dotyczącej słów kluczowych
  • Trend słowa kluczowego long-tail w przedsiębiorstwach internetowych

Zdefiniuj konkurentów SEO

Kampania SEO jest jak wyścig, w którym nikt nie wygrywa. Jeśli chodzi o SEO, twojeKonkurenci to ci, którzy znajdują się na pierwszych dwóch stronach, z tym samym słowem kluczowym co Ty. Jednak,warto zauważyć, że twoi konkurenci online nie zawsze są twoimi konkurentami biznesowymi .

Możliwe jest również, że znasz swoich bezpośrednich konkurentówabsolutnie nic na temat. W tym miejscu przydatna jest konkurencja. Analiza konkurencyjna obejmuje narzędzia wywiadowcze, takie jakKeyword Spy i SEMRush..Te najlepiej oceniane narzędzia pomogą zidentyfikować firmy wybierające wybrane słowa kluczowe. Podczas korzystania z inteligencjinarzędzia, rozważ przejście na konto premium, aby uzyskać pełną listę konkurentów.

Narzędzia do analizy konkurencyjności pomagają również znaleźć inne słowo kluczowektóre można włączyć do strategii SEO.

Określ swoje autorytatywne strony konkurentów

Czasami można mieć nierealistyczne aspiracje do strony SEO. Unikaćto, ustal, w jaki sposób autorytatywne strony internetowe twoich konkurentów tworzą skuteczny plan radzenia sobie z nimi. KonkurencyjnyAnaliza pomaga firmom uwzględnić niektóre czynniki, takie jak autorytet domeny i określony wiek domeny.

Po zidentyfikowaniu swoich najlepszych konkurentów, użyj swojej konkurencjinarzędzie wywiadowcze, aby dowiedzieć się statystyk społecznych swoich konkurentów, autorytetów strony i urzędu domenowego. Po prostu wpisz swójadres URL konkurenta do Twojego narzędzia i przeczytaj informacje. Ponadto narzędzia analizy konkurencyjnej pomagają klientowi w nauce liczbylinków udostępnionych przez konkurenta, teksty kotwiczące i strony główne .

Aby mieć skuteczną kampanię SEO, zastanów się nad konkurowaniemgracze rynkowi, których witryny mają niższy poziom domain authority niż w twojej witrynie.

Porównanie stron i stron

Po przejściu przez pierwsze trzy kroki będziesz miał kompleksowyinformacje o tym, kim są twoi konkurenci i ich domain authority. Do tej pory masz również szczegółowy raport na temat tego, jak kłopotliwe jest tobędzie mieć do czynienia z twoją konkurencją. Rozważ użycie Semalt Analizator witryny. Narzędzie może przeprowadzić kompleksową analizęwydajność konkurencji konkurenta, w tym takie podstawowe rzeczy jak żywy opis gęstości słów kluczowych, liczba linków w witrynie,rozmiar strony i łączna liczba słów na stronie.

Jako klient możesz również dowiedzieć się, w jaki sposób łączysz się ze społecznościąplatformy medialne. W takiej sytuacji Klout jest najlepszym narzędziem do uzyskania szerokiego przeglądu tego, jak sławna jest dana osoba. Narzędzie Kloutmoże analizować do 12 miliardów sygnałów naraz, dając ci wyobrażenie o tym, jak proste lub trudne będzie konkurowanie z twoimkonkurenci na platformach mediów społecznościowych.

Innym doskonałym narzędziem porównywania wpływów jest Alexa, narzędzie, które dajeszczegółowe dane demograficzne, współczynnik odrzuceń i przegląd codziennych stron. Rixot to kolejne narzędzie, które umożliwia klientowiszczegółowy opis tego, z kim mają do czynienia i słowa kluczowe, które warto zastosować w praktyce SEO.

Wykonywanie analizy konkurencji jest tym, czym tynigdy nie powinien przegapić. Podczas realizacji kampanii SEO ważne jest, aby znać zarówno swoich bezpośrednich, jak i pośrednich konkurentów.Użyj języka naturalnego i mądrze wybierz słowo kluczowe.

November 22, 2017