Back to Question Center
0

Wskazówki od Semalta: alternatywy dla dokładnych danych w Google Analytics

1 answers:

Dokładność statystyk, danych i raportów w Google Analytics sugeruje więcej o pomysłach i ekspertyzach biznesowych. W marketingu treści boty, roboty i pająki niekorzystnie wpływały na dane użytkowników bez ich zgody. Frank Abagnale, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt twierdzi, że filtry wykluczeń są najczęściej używane przez właścicieli firm w celu ograniczenia ruchu wewnętrznego i od odwiedzanych witryn.

Spamerzy wykorzystują spam skierowania, złośliwe oprogramowanie i wirus trojana, aby generować ruch w witrynie - unmetered vps usa. W większości przypadków oportuniści udają, że są postrzegani jako duże witryny odwiedzające Twoją witrynę. Wprowadzono różne narzędzia i techniki, które pomagają sprzedawcom treści, a właściciele firm różnicują fałszywy i legalny ruch. Przed zablokowaniem botów należy zauważyć, że istnieją zarówno dobre, jak i złe roboty .

Aspekty używane do filtrowania botów i ruchu wewnętrznego

Wiele aspektów służy do odfiltrowywania złośliwych stron internetowych i fałszywego ruchu. Do takich aspektów należą nazwy hostów, usługodawcy, lokalizacja i adres IP. Na przykład marketer może użyć filtra z poprawną nazwą hosta, aby odfiltrować ghost referrer i ruch..Zaleca się stosowanie sprawdzonych technik do filtrowania złośliwego oprogramowania, trojana i ruchu widm.

Google Analytics w większości przechowuje niefiltrowane dane i zapisy. Po zażądaniu określonego raportu Google Analytics ponownie sprawdza Twoje dane, filtruje spam duchowy i ruch generowany przez boty, zanim prześle Ci raport. Raporty szczegółowe są głównie pobierane przez dodawanie zaawansowanych segmentów lub dodawanie głównych wymiarów .

Wpływ danych filtrowanych na twoje raporty

Google Analytics używa przykładowego algorytmu do filtrowania i pobierania próbek danych. Filtrowanie danych odbywa się poprzez utworzenie trzech widoków, które obejmują widok domyślny, test i widok główny. Marketerzy chcący całkowicie odfiltrować ruch ze swoich witryn powinni unikać wysyłania danych do Google Analytics .

Menedżer tagów Google pomaga klientom uporządkować ruch w ruchu wewnętrznym lub zewnętrznym, zanim zostanie przesłany do Google Analytics. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku, jak dane trafiają do Google Analytics:

  • Odwiedzający i klienci klikają na Twojej stronie
  • ładuje Menedżera tagów Google (GTM)
  • Menedżer tagów uruchamia tag Google Analytics
  • Widok Twojej strony jest wysyłany do Google Analytics
  • Google Analytics otwiera twoją stronę i uruchamia filtry na twoich stronach
  • Widok strony zostanie wyświetlony w widoku Analytics

Jednak zaktualizowany proces obejmuje tylko pierwsze trzy etapy. Według ekspertów korzystanie z Google Tag Managera ma wiele zalet i zalet w porównaniu z Google Analytics. Jeśli chodzi o możliwości biznesowe, takie jak marketing, reklama, ankiety i handel, Menedżer tagów Google pomaga marketerom wykonywać typowe zadania. Osłoń swoje dokładne dane przed botami i wewnętrznym ruchem i ciesz się ogromnymi zwrotami w swojej branży. Menedżer tagów Google odegrał kluczową rolę w pomaganiu użytkownikom blokować niechciany ruch, złośliwe oprogramowanie i wirusy trojańskie, podejmując próby ich kont i stron internetowych. Menedżer używa informacji i zmiennych do blokowania niepożądanego ruchu.

November 28, 2017