Back to Question Center
0

Wskazówki od Semalta na temat blokowania niechcianego ruchu poleconego

1 answers:

Ekspert Semalt Digital Services, Nik Chaykovskiy, przekazuje kluczowe informacje o tym, jak radzić sobie z niepożądanym ruchem poleconych w mgnieniu oka .

Najczęściej otrzymujemy dużą liczbę wiadomości e-mail i wiadomości w mediach społecznościowych o nieistotnym i niepożądanym ruchu. Pozwólcie, że powiem wam, że ten rodzaj ruchu pochodzi z witryn spamowych i nie ma nic wspólnego z autentycznością. Zamiast tego zepsułoby to Google Analytics i może skłonić Google do wyłączenia Twojego konta AdSense. Dlatego powinieneś jak najwcześniej pozbyć się fałszywego i nieoryginalnego ruchu.

Dla małych i dużych firm SEO jest ważne, ponieważ ich strony internetowe nie mogą uzyskać dobrych rankingów bez tego. Tutaj przygotowałem kilka wskazówek i użytecznych informacji w tym zakresie:

Pozbądź się wszystkich wizyt od pająków i botów

Przede wszystkim należy wykluczyć wszystkie odwiedziny pochodzące od nieznanych pająków i botów. Można tego dokonać, dostosowując ustawienia w panelu administracyjnym. Google Analytics zapewnia nam wiele udogodnień i filtrów do wyboru. Pozwoli nam to zapobiec pojawieniu się botów i pająków szkodliwych dla naszej strony internetowej i jej ogólnej reputacji.

Różnica między spamem referencyjnym a spamem duchowym

W trakcie tego artykułu przedstawię naszym czytelnikom informacje o tym, jak rozróżniać spam odsyłający i spam duchowy. Pozwól, że powiem ci, że spam duchów bezpośrednio trafia w Google Analytics. Jest to szkodliwe dla Analytics, a spam ze skierowaniami pojawia się, gdy witryna dostaje fałszywy ruch, odwiedziny, trafienia i promocje. Bardzo ważne jest, aby powstrzymać te skierowania do spamu tak wcześnie, jak to możliwe. Niektóre witryny używają filtrów, aby powstrzymać spam przed ich pojawieniem się. Możesz także dostosować swoje ustawienia i utworzyć wiele filtrów.

Zawsze blokuj podejrzane fora / strony internetowe

Bardzo ważne jest blokowanie wątpliwych forów i wszystkich innych skierowań spamowych. W tym celu należy przejść do sekcji administratora i utworzyć filtry. Zablokuj jak najwięcej adresów IP, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w Internecie. Robiąc to, należy uważać, ponieważ prawidłowe umieszczanie adresu URL jest bardzo ważne. W przypadku, gdy podasz nieprawidłowy adres URL, prawdopodobnie utracisz dostęp do Google Analytics lub zostaniesz zablokowany przez kilka tygodni. Ta metoda jest pomocna tylko wtedy, gdy blokujesz rozsyłanie spamów w dużej liczbie. Nie ma nic wspólnego ze spamem duchów i nie może z nim pracować za wszelką cenę .

Za pomocą tej techniki można również blokować wiele adresów URL. Blokuj język spamu w Google Analytics Obowiązkowe jest blokowanie języka spamu w Google Analytics. W tym celu należy zalogować się na koncie Google Analytics i wybrać opcję niestandardowego filtru. Następnie musisz dostosować ustawienia językowe i kliknąć przycisk Go, aby aktywować. Zwykle praca filtrów trwa zwykle dwadzieścia cztery godziny. Po upływie tego czasu możesz zweryfikować dowolną liczbę filtrów. Maksymalnie 255 znaków jest dozwolone w szablonie filtru i powinno zostać dodane w celu uniknięcia sporej ilości spamu. Mam nadzieję, że czytasz ten artykuł. Dzięki tym wskazówkom możesz łatwo zaoszczędzić na Google Analytics przed niepożądanym spamem, niewłaściwym i nielegalnym ruchem Source .

November 23, 2017