Back to Question Center
0

Wskazówki od Semalta na temat usuwania skierowań spamu z Analytics

1 answers:

Liczba spamerskich skierowań w Internecie jest nadal najwyższa. Niektóre agencje zaangażowane w witryny klientów zgłaszały incydenty, w których kilka spamerskich skierowań pojawia się w raportach Google Analytics. Konieczne jest podjęcie kroków, które pomogą w jak najszybszym usunięciu spamu polecającego z raportów analitycznych. Są źródłem skoku w statystykach wydajności, co prowadzi do błędnej interpretacji działania witryny. Stwarza również ryzyko dla użytkowników odwiedzających witrynę - mlc super claim form. Powodem jest to, że ci użytkownicy mogą chcieć odwiedzić stronę odsyłającą i doprowadzić do zainfekowania swoich systemów komputerowych wirusami lub trojanami .

Istnieje wiele sposobów na usuwanie linków spamowych do raportów Google Analytics. Każda z tych technik ma swoje zalety, ale poniższa metoda określona przez Artema Abgariana, Senior Customer Success Manager Semalt , jest uważana za najbardziej efektywną. Zmniejszy to większość zagrożeń związanych ze spamem polecającym.

Aby rozpocząć proces, otwórz swój profil Google Analytics i wybierz widok, dla którego mają zostać zastosowane ustawienia filtra. Zawsze pamiętaj, aby utworzyć nowy widok podczas wdrażania filtrów i pozostawić niefiltrowany, aby działał jako źródło nieprzetworzonych danych, i punkt zapasowy, jeśli coś pójdzie nie tak w linii .

1. Filtrowanie botów

Jest to nowa funkcja Google Analytics, która filtruje niektóre rodzaje bota w raportach analitycznych. Nie usuwa całego spamu polecającego, ale służy jako dobry punkt wyjścia. Wybierz ustawienia z profilu widoku, który chcesz filtrować. U dołu tej strony znajduje się pole wyboru, które pozwala użytkownikowi wykluczyć cały ruch ze znanych botów i pająków. Sprawdź to i jesteś gotowy do pracy.

2. Dodawanie wyjątków od poleconych

Jest to dość proste, ale wymaga trochę więcej wysiłku niż filtrowanie botów. W sekcji Administrator w GA wybierz Wszystkie filtry, a u góry znajdziesz opcję utworzenia nowego filtru (przycisk na czerwono). Konfiguracja poziomu konta jest łatwiejsza do wdrożenia i zarządzania. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy bieżący użytkownik ma uprawnienia do edycji od webmastera.

Nazwij filtr pod opisową nazwą, taką jak "Usuń (witryna)". Powinien to być filtr niestandardowy w filtrze. Zaznacz przycisk Wyklucz i z menu rozwijanego w polu filtru wybierz "Odesłanie". Wklej URL, który chcesz wykluczyć, we wzorcu filtru. Przewiń w dół do obszaru, w którym użytkownik wybiera widoki, aby zastosować ustawienia. Kliknij jeden i dodaj go do listy, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

3. Testuj i weryfikuj

Jest to ostatni etap procesu, który obejmuje monitorowanie raportów Google Analytics przez kilka następnych tygodni w celu sprawdzenia, czy działające filtry. Ważne jest, aby na początku tego procesu umieścić notację wskazującą, dlaczego przed rozpoczęciem filtrowania wystąpił tak duży ruch. Jeśli są jakieś widoczne pozytywne zmiany, to teraz można bezpiecznie zastosować filtry do głównego widoku. Istnieje długa lista internetowych botów spamowych i codziennie dodawane nowe, aby pomóc właścicielom witryn zidentyfikować nienaturalne dane o ruchu i porównać je z tym, co znajduje się na liście .

November 24, 2017