Back to Question Center
0

Zabezpieczenia i spekulacje: ekspert Semalt Ivan Obradovic wyjaśnia potencjalne ryzyka i korzyści operacji finansowych

1 answers:

We współczesnej erze technicznego kapitalizmu pojęcie spekulacji jestwszczepiony do mózgu jako konstruktywnie negatywny i nieznośny. Ale czy spekulacja finansowa jest naprawdę zła? Nie maostateczna odpowiedź, albo czytelnik może uważać mnie za niedorzecznie naiwnego. Aby to rozwiązać, musimy zrozumieć znaczenie spekulacjii lepiej zabezpieczać. Są zasadniczo różne i pociągają za sobą różne korekty i działania.

Ivan Obradovic, były menedżer sukcesu klienta w firmie Semalt, daje wgląd w różne aspekty operacji finansowych, takich jak hedging i spekulacje, określając, jakie są plusy i minusyprowadzenie obu rodzajów ryzyka finansowego.

Kwestia spekulacji finansowej

Przy zakupie lub krótkiej sprzedaży ryzykownych zapasów na rynku lub poprzez dokonywanie OTCofertę i jednocześnie kupić lub krótkiej sprzedaży stabilne nielotne akcje z A + lub wyższym rankingu produktów o wysokiej konieczności, takich jakmleka lub pasty do zębów, które w recesji będą miały pozycję lub wzrost wartości, jesteś zabezpieczeniem - appliancesmart outlet. Z kolei przy zakupie lub krótkosprzedaż zapasów bez późniejszego kompensowania oszczędnościami, polegasz na intuicji, szumie i poufnych informacjach, więcw zasadzie spekulacje.

Czy spekulacja finansowa jest dobra czy zła, opiera się głównie na tym, czyistnieją limity dla arbitrażu pieniężnego. Jeśli arbitraż jest bardzo wydajny, rynki będą skuteczne w niektórych relacjach, które są jasnei dobrze rozumiane, ale większość możliwości arbitrażu to tak zwane "arbitraż ryzyka". Na przykład kupowanie niedowartościowanego towarui zwarcie przewartościowanej akcji w tej samej branży. Zapasy te faktycznie różnią się od siebie i nie oczekiwalibyśmy tegoidealna konwergencja ceny, więc podejmujemy ryzyko, gdy dokonujemy niedoskonałego arbitrażu..

W ten sam sposób, co robią ludzie, kiedy stawiają zakład na akcje rosnące do pewnościjest to, że fuzja lub przejęcie się zamyka. Istnienie limitów dla arbitrażu głównie opiera się na ograniczeniach dotyczących kredytui możliwość, że nawet w idealnym czystym arbitrażu, rynek będzie przemawiał przeciwko tobie w sposób, który odtrąca cię od twojegopozycje, zanim będziesz mógł skorzystać z ewentualnej pozycji arbitrażu. Mimo to istnieją ograniczenia dotyczące arbitrażu, pomimorynek zawsze można przenieść z nieefektywnego na efektywny zakres cen. Możemy mieć powody, by sądzić, że rynek jest dośćWydajne ze względu na liczbę graczy uczestniczących w procesie handlu i gromadzenie informacji od wewnątrz sprawiają, żeobraz bardzo skuteczny w teorii.

Efektywność rynku

Niektórzy mówią, że rynek jest bardzo nieefektywny, ponieważ siedzą na biurkach iceny dla swoich klientów za pośrednictwem telefonów. Pozornie ich klienci są cenobiorcami, którzy nie wiedzą, gdzie jest realna cena.Pracując jako menedżer ds. Sprzedaży w Semalt, działam jako osoba pobierająca ceny, więc mam doskonały wgląd w cenę niewidomąprzypisywanie. Nauczyłem się, że ludzie biorą to, co oferujecie!

Wiemy jednak, że efektywność rynku odnosi się do przewidywalności cenyczy klient jest pokazywany przez dealera na rynku po złej cenie z powodu pewnej przeszkody w związku. To tak, jakbyśmy poszli na trybuny handlowe, myspodziewam się, że większość cen będzie odzwierciedlać to, co otrzymasz, gdy zapłacisz tę cenę. Nie możesz skorzystać z tej nieefektywności, ponieważ jesteśCena przyjmujący. Możemy więc powiedzieć, że rynek jest wydajny, ale możemy kupować rzeczy po kiepskich cenach, ale średnio kupimyrzeczy po odpowiednich cenach, jeśli po prostu bierzemy ceny podane jako odzwierciedlające wszystkie informacje o produktach. To samo tutaj, robimy podejścieefektywność rynku tylko w przypadku, gdy możemy spekulować rzeczywistą ceną i zrozumieć, czy klient jest cenodawcą, czy dawcą!

Różnica między zabezpieczaniem a spekulacją

Jaka jest definitywna zależność między hedgerem a spekulantem? Czy hedger tracido spekulanta? Wątpię w to! Argument dotyczący giełd towarowych i spekulacji terminowych jest taki, że spekulanci tworzą płynnośćdla żywopłotów i ludzi, którzy w każdej chwili potrzebują dostępu do rynków za wszelką cenę. Poprzez ciągłe oferty i oferty spekulanci pozwalająbardziej ekonomicznie uzasadnione korzystanie z rynków, stając się kontrahentem. Innymi słowy, w przypadku hedgingu towarowego przez dużeKorporacje są jak przykład Archer Daniel Midlands.

Można by pomyśleć, że hedging towarowy przez te duże korporacje jest bezpłatnypieniądze w ręce spekulantów na tych rynkach, ale jest zupełnie odwrotnie..Jak hedgerzy szukają najlepszych cen i czasuhedge, to hedgerzy wykorzystują spekulantów, a nie odwrotnie. Sporadycznie widzisz spekulantów na rynkach roguzarabianie pieniędzy z gier, w które grają z papierowymi kontraktami terminowymi. Handel w taki sam sposób, jak handel fizycznym obrotem kontraktami futures z dostawąidzie, spekulacja działa w większości nielegalnych działań, ponieważ uważa manipulacje na rynku, co może prowadzić do utraty licencji,zamrożenie kont i długotrwałe postępowanie sądowe .

Najważniejszą ideą spekulacji jest to, jak postrzegasz rynek jako klasycznylub behawioralny sposób, nie wspominając o niektórych plotkach, które są dość kontrowersyjne. Aby zamknąć główną ideę, którą chcę wykopaćteraz trochę w teorii. Bardziej interesuję się hipotetycznym rynkiem hipotezy handlu lub tak zwanych klasycznych finansów ze względu na szybkierozpowszechnianie informacji. Sądzę, że rynki nie są idealnie wydajne, ale są równie nieefektywne. Tak więc mamyto konwencjonalna koncepcja analizy technicznej i fundamentalnej łącznie z analizą słabości i eksploracji danych z bieżącym Internetemdominacja, co okazuje się dobre dla zabezpieczenia, ale nie dla spekulacji.

Ponadto niektóre wyjątki, takie jak anulowanie i efekt wielkości, stoją w sprzecznoścido klasycznych finansów, które w związku z tym przejmują fundusze behawioralne. Jest to sposób, w jaki powinieneś traktować spekulacyjny handel. Psychicznyzachowanie, zakotwiczenie, reprezentatywność są niezwykle ważnymi czynnikami i jak zmiany mentalne wpływają na inwestowanieZachowania i fluktuacje w magazynie to sposób, w jaki obserwuję spekulację!

Gdzie hedging i spekulacja biorą korzenie

Analiza techniczna jest czymś, co wydaje się działać dla niektórych osób, ale zrobię toopowiedz historię, którą słyszałem. Ktoś czerpał zyski z lat handlu Cisco i pewnego dnia stracił mnóstwo pieniędzy. Potem spojrzałdo zasobów i powiedział: "Co! Sprzęt telekomunikacyjny!" Sprzedawał Cisco-podobnego "krwawego Sysco" i po prostu dostałtotalnie szczęśliwy od lat, aż do upadku wiadomości, która złamała Cisco w wypadku dot-com. Wiele z tych przykładów widziałem spekulacyjnieryzykownych i śmiałych, jednodniowych inwestycji w Thomson Reuters jako analityk, a obecnie jako konsultant finansowy, ale im więcejRozumiem, tym bardziej dziwaczny wydaje mi się rynek akcji!

Nadmierna piana na rynkach, takich jak giełda, jest hamowana przez Rezerwę Federalnąpodwyżki stóp, które szkodzą zdolności ludzi do sfinansowania się w celu zakupu akcji. W latach dwudziestych nadmierne spekulacje doprowadziły do powstania akcjimanią rynkową, która doprowadziła do ogromnego załamania. W latach 2007-2008 ta sama bulgotanie nieruchomości sprawiło, że każdy skromny ślimak"pro-biznesmen" ma 10 domów i samochodów tylko z powodu ryzykownego arbitrażu spekulacyjnego!

Kapelusze były tymi, którzy zachowali dosh! Ale tutaj pedałuję za dużonegatywności. Z drugiej strony pomyślmy o tym, co robimy, kiedy licytujemy ceny akcji: inwestujemy w gospodarkę,Spekulanci to faceci, którzy tworzą płynność i dodają gracza na rynek..Więc jak to może być złe, co robimyłatwiej firmom zebrać pieniądze poprzez emisję akcji po wyższych cenach?

Nadmierne zakupy zapasów nie stanowią problemu. Nadmierne zakupy isprzedajesz zniszczyć swoje zwroty poprzez koszty transakcji, gdy tylko zarabiasz pieniądze, nie na podstawie mądrych decyzji, które podejmujesz za pieniądze,ale z giełdy pracującej dla ciebie przede wszystkim. Uciekajmy z manii na giełdzie, choć nie jest to przejawem przeinwestowania, to znakzłych inwestycji, tak jakby nawet obligacje śmieciowe (zapasy) jeżdżą w pianie, a potem coś jest nie tak z rynkami. Kiedy federalna rezerwaPodnosi stopy procentowe to w zasadzie przesunięcie środków z inwestycji w akcje do umocnienia dolara USA do wzrostu. Tak więc ludzie będą kupowaćwięcej amerykańskich obligacji wszystkich rodzajów, które spowodują wzrost suwerennego pułapu. Biorąc pod uwagę, że stopy procentowe wielu obligacji korporacyjnych sązbudowany na podstawie stóp procentowych obligacji rządowych, rząd zawsze może skonfiskować obligacje przedsiębiorstw.

Tak więc, spekulując, gromadzisz kieszenie rządu i zaopatrzeniaUSD, co z kolei doprowadzi do wzrostu zadłużenia i deprecjacji waluty nie tylko w przypadku nieefektywnego rynku. Zobaczysz,wszystko jest względnie zawiłe, a spekulacje mogą być zarówno dobre, jak i złe.

Wniosek

Krótko mówiąc, spekulacja nie jest sposobem zarabiania pieniędzy tak szybko, jak tego nie robidodaj wartość ekonomiczną. To bardziej jak przejrzysty program inwestycyjny lub silna zdolność do znalezienia możliwości arbitrażowych, które z pewnościązostać nagrodzonym w dolnej linii. Spekulacja może zadziałać, jeśli ktoś jest dobrze poinformowany o rynku i ma tego typu analityczną przewagękiedy możesz być mądrzejszy od marginalnego inwestora giełdowego, który z kolei żeruje na tych, którzy mają taką przewagę.

Ja i moi towarzysze nachylamy się, by poprzeć ideę, że poprzez dużoinformacje poufne i wspierając behawioralny sposób myślenia finansowego możesz zyskać znacznie więcej bez utraty w ogóle, ale tak jestzawsze warto ryzykować, jeśli jesteś wystarczająco odważny i polegać na dobrze funkcjonującej intuicji i dodatkowym szumie. Zalecamy kupowaniei trzymanie zapasów, bo nawet jeśli przegrasz z krachu na giełdzie, wygrasz z cierpliwości - twoje pieniądze nie będąpo prostu rośnie. Będzie bardzo dużo, jeśli ich potrzebujesz, a potem, kiedy ich nie potrzebujesz, zmniejszy się. Generalnie działa jak"niewidzialna ręka."

November 22, 2017