Back to Question Center
0

Zapytaj eksperta Semalt: jak usunąć spam od Google Analytics

1 answers:

Jeśli chodzi o ustalenie, które domeny lub poddomeny są objęte spamem polecającym w Google Analytics, możesz nie uzyskać dokładnych raportów, dopóki nie zmienisz ustawień swojego konta. Fałszywe lub duchowe odwiedziny nadal będą pochodzić z historycznych danych Google Analytics. Dlatego powinieneś je jak najszybciej rozpoznać i zablokować .

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wielu webmasterów i biznesmenów informowało o fałszywych wizytach i spamie polecającym. Wygląda na to, że spam odsyłający staje się coraz powszechniejszy każdego dnia - mini temperature control mods. Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się tego, co Max Bell, czołowy specjalista Semalt , opisał poniżej.

Dostosuj swoje ustawienia Google Analytics

Pierwszym i najlepszym sposobem jest dostosowanie ustawień konta Google Analytics. Musisz zablokować podejrzane adresy IP i mieć dostęp do informacji o źródłach odwiedzin. W tym celu należy sprawdzać raporty Google Analytics codziennie lub co tydzień. Jeśli zauważysz, że twoje dane zostały uszkodzone za pomocą spamu odsyłającego, nadszedł czas, aby usunąć je z konta Google Analytics, zanim Twoja witryna zostanie zablokowana lub zbanowana przez wyszukiwarki .

Spam polecający Ghost i spam skierowania robota

Istnieją dwa rodzaje spamu polecającego: spam odsyłający i spam odsyłający roboty indeksujące. Ghost skierowanie spamu odnosi się do korzystania z Google Analytics, aby pokazać, ile fałszywych odwiedzin Twojej stronie otrzymał. Nie są oryginalne i nie mają nic wspólnego z Twoimi treściami. Zamiast tego dają Ci procentowy wskaźnik odrzuceń, ponieważ nikt nie czyta Twoich artykułów i tylko udaje, że odwiedza Twoją witrynę. Ich wyniki nie są dokładne, ponieważ nie otrzymujesz prawdziwego ruchu. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania im jest unikanie witryn takich jak darodar.com, social-button.com i hulfingtonpost.com.

Spam dla kierownika robota to boty, które przeglądają witrynę, ale nie są zainteresowane Twoimi treściami ani stronami internetowymi. Ich celem jest zindeksowanie Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Podobnie jak spam odsyłający ze strony ghost, spam skierowania do robota jest wyświetlany w raportach Google Analytics, ale większość z nich jest nieszkodliwa. Najlepsze przykłady są najlepsze seo solutions.com i buttonsforwebsite.com. Możesz pozbyć się spamu skierowania robota, unikając usług oferowanych na tych stronach.

Zaawansowane segmenty

Możesz szybko usunąć spam odsyłający, dostosowując i tworząc zaawansowane segmenty na swoim koncie Google Analytics. W tym celu najpierw sprawdź, jaki rodzaj otrzymywanych wizyt. Upewnij się, że są zgodne z prawem, a jeśli nie są oryginalne, utwórz filtry, aby się ich pozbyć. Alternatywnie możesz utworzyć segmenty i skonfigurować ustawienia na Zaawansowane segmenty przed zamknięciem okna. Nie należy zapominać o nadawaniu nazw wszystkim segmentom, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień w przyszłości .

Dobrze jest również tworzyć segmenty niestandardowe, aby odfiltrowywać dane z konta Google Analytics. Upewnij się, że zostały one całkowicie usunięte z domeny skierowania spamu, dzięki czemu możesz rozwiązać problem w ciągu kilku minut. Dzięki temu procesowi można zmniejszyć współczynnik odrzuceń i poprawić jakość ruchu internetowego .

November 24, 2017